KP Brno oplatilo porážku ze své palubovky

V Přerově byla na programu předehrávka druhé nadstavbové skupiny UNIQA volejbalové extraligy žen 2018/19. Přerovanky s Brnem odehrály skvělý první set, ale v jeho koncovce byly šťastnější hráčky hostů. To pravděpodobně rozhodlo celé utkání. Domácí ženy se pak trápily zejména na servisu a ve třetím setu je navíc zradila i přihrávka. Rozjeté Brňanky se už nedaly zastavit a oplatily jim stejnou měrou porážky z vlastního hřiště.
21.kolo středa 20.2.2019, 18:00
0:326:28, 21:25, 17:25
Královo Pole Královo Pole
Volejbal Přerov: Domácí: Zatloukalová, Vander Meer, Jehlářová, Měrková, Svobodová, Person, libero Vaňková. Střídaly: Shapaval, Zajícová, Šádková, Kohoutová
Královo Pole: Hosté: Vyklická, Fricano, Pavlíková, Kvapilová, Bailey, Skiba, libero Digrinová. Střídala: Kopáčová

Diváci: 210

Přerovské volejbalistky začaly trochu nervózně a do nadějnější pozice šly až v polovině setu. To se ujaly vedení 15:11 a s malými odchylkami si ho držely až do stavu 20:16. Pak začala „úřadovat“ brněnská Fricano. Proměnila útok z handy, přidala eso a vzápětí další přímý bod z podání. Přerovanky to ještě zabrzdily zásluhou Měrkové, ale k setbolu se propracovaly nejprve Brňanky, dva sice neproměnily, ovšem šanci jim znovu nahrál zkažený servis domácí nahrávačky za stavu 26:25. Třetí už získaly, protože domácí útok se do hřiště nevešel.

To poznamenalo start do druhé sady. Chyby na domácí straně přibývaly a „KrPole“ vedlo 10:4. Arianna Persson poté kvalitním servisem snížila, a když přidala bod na síti i Vander Meer, svítilo na ukazateli skóre 9:10. Rozhodnutí přišlo při stavu 14:15. Zkažený servis domácích, na druhé straně bod z podání Vyklické a útok do autu. V závěru Přerov odvrátil tři setboly, ale Fricano znovu ukončila veškeré naděje.

V úvodu třetího setu „odešla“ přerovskému týmu přihrávka. No a chyby na vlastním servisu jen dokonávaly dílo zmaru. Střídání nahrávaček (Zajícová střídala Zatloukalovou) mělo přinést oživení, ale výsledkem ovlivňovaný herní projev domácích volejbalistek už nešlo zvednout. Dva mečboly odvrátily Shapaval „jednonožkou“ a blokem, ale na víc už nebylo dostatek sil. Odveta Brna za porážku na domácí palubovce byla na světě.

Autor: Stanislav Šmidák

Domácí:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „My jsme dnes hodně kazily servis. Také se nám moc nedařilo v obraně.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „První set se hrál vynikající sport se skvělými výměnami. My jsme tahali za delší konec až do stavu 20:16. Udělali jsme víc chyb v koncovce, a to Brno uklidnilo. Dařilo se mu líp na servisu i přihrávce a navíc měli rozdílovou hráčku - Fricano. Gratuluji soupeřům k vítězství. Pro nás je to škoda, neboť jsme se k nim dotáhli na bod a teď znovu ztrácíme čtyři. Je vidět, že stále máme na čem pracovat.“

Hosté:

Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Dnes jsme tlačily servisem a dobře jsme útočily.“

Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole): „Byl to těžký zápas pro oba týmy se spoustou chyb. Nám vyšel servis a tím jsme si pomohli. Na útoku to bylo spíše vyrovnané. Rozhodly chyby a podání.“