ŽIJEME VOLEJBALEM!
Zápas

Zubřice končí na skvělém 6. místě pře play off

V posledním zápase nadstavbové části UNIQA extraligy žen hostily domácí volejbalistky protihráčky z Přerova. Šelmy již měly páté místo v tabulce jisté, ale i tak chtěly vyhrát a vrátit tak hostujícím porážku z přerovské palubovky. Zubřice naopak ještě hrály o upevnění šestého místa, a tak byl očekáván boj o každý bod.
24.kolo sobota 9.3.2019, 16:00
Brno Brno
3:226:24, 25:21, 24:26, 21:25, 15
Volejbal Přerov Volejbal Přerov
Brno: Domácí: Beránková M., Sklenářová, Boulová, Nováková, Janečková, Svobodníková, libera Chlumská, Kuníková. Střídaly: Pospíšilová P., Pospíšilová A., Beránková E.
Volejbal Přerov: Hosté: Zatloukalová, Person, Jehlářová, Měrková, Svobodová, Vander Meer, libero Vaňková. Střídaly: Kohoutová, Shapaval, Zajícová

Diváci: 300

Komentář

Utkání začalo vyrovnaným výkonem a bojovnou hrou na obou stranách. Hostující Personová však přitvrdila na servisu a domácí hráčky začaly tvořit množství chyb (10:13, 14:18). Přerovské hráčky byly důraznější v dohrávání vysokých míčů a vše směřovalo k jednoznačnému konci. Servis domácí Sklenářové ovšem Zubřice rozhodil natolik, že dovolily domácím hráčkám srovnat stav (21:21) a bodovým blokem zakončit koncovku prvního setu (26:24).

Druhý set začaly lépe přerovské hráčky. Tlačily své soupeřky servisem a tvořily si tak dobrou situaci pro obranu na síti (6:2). I v dalším průběhu setu se více dařilo hráčkám hostů. Nepolevily na podání a útočily přesně, mimo brněnskou obranu (11:17). Domácí hráčky však po vystřídání „vstaly jako fénix z popela“. Trpělivou hrou a dobrou souhrou středem umazaly bodové manko (21:21) a konec druhého setu už si pohlídaly (25:21).

V dobrém výkonu Brno pokračovalo i ve třetím setu, když jejich útočnice trápily obranu hostů (8:3). K přesnému útoku přidaly domácí hráčky i tvrdý servis a po celý set si udržovaly pohodlné vedení až do koncovky. Tam se sice hráčky Přerova na domácí dotáhly, ale první setball/matchball si zajistilo Brno. Přerovské hráčky však byly odvážnější na útoku a díky tomu dotáhly třetí sadu do vítězného konce (24:26).

Hostující celek lépe vstoupil do čtvrté sady, když univerzálka Měrková trápila přihrávačky domácích. I v dalším průběhu setu se dařilo více Přerovu. Dobře postavená obrana nedávala domácím hráčkám možnost se prosadit. Brno kupilo chybu na chybu, a tak si Zubřice bez větších komplikací došly pro výhru ve čtvrtém setu (21:25).

Utkání tak dospělo až do zkrácené sady, která byla od počátku vyrovnaná. Oba týmy hnala kupředu silná divácká kulisa. Strany se točily za stavu 8:7 pro Přerov. V konečném součtu však byl domácí tým lepší ve všech herních činnostech a došel si pro výhru jak ve zkrácené sadě (15:12), tak i v celém utkání.

Autor: Klára Kuníková, foto Matouš Müller

Ohlasy trenérů

Domácí:

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Zápas byl úplně jako na houpačce. Sety, které měl dobře rozehraný Přerov, jsme vyhrály my a naopak. Jsem moc ráda, že jsme to nakonec vyhrály i v sestavě, která není základní.“

Martin Gerža (trenér VK Brno): „Myslím si, že se potvrdilo, že tohle nemá pravidla. Měli jsme dnes vyhrát 3:0 a nebylo by co řešit. Každopádně jsem moc rád, že holky z lavičky, které dnes dostaly šanci, se s ní dokázaly poprat.“

Hosté:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „Přijely jsme sem vyhrát. Chtěly jsme potvrdit šesté místo v tabulce. Škoda koncovky jak v prvním, tak i v druhém setu. Byly jsme vždy ve vedení, ovšem nedohrály jsme si to do vítězného konce. Myslely jsme si, že takovéto stavy už jsou za námi, ale pořád se to vrací.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Myslím si, že jsme dnes měli vyhrát 3:0. Přijeli jsme si pro vítězství, nevyhráli jsme, a tak jsem zklamaný. Nelíbilo se mi, co předvedl tým v koncovkách a pokud takto budeme hrát v play-off, tak prohrajeme 3:0 a končíme sezónu.“