ŽIJEME VOLEJBALEM!
Zápas

Po prvním setu přišel útlum

Začátek utkání byl posunutý o čtvrt hodiny, kvůli problémům pražského týmu s dopravou. To možná poznamenalo výkon hostujícího celku v prvním setu, který prohrál v napínavé koncovce. Od druhého setu už Olymp pevně třímal otěže utkání. Přerovanky odešly na příjmu a v zakončení akcí jim scházela odvaha a větší důraz. Naproti tomu Olymp rázně ukončoval výměny a dařilo se mu i v obraně.
2.kolo čtvrtek 3.10.2019, 18:00
Volejbal Přerov Volejbal Přerov
1:38:26, 17:25, 17:25, 17:25
PVK Olymp Praha PVK Olymp Praha
Volejbal Přerov: Rusek, Zatloukalová, Oestreich, Kotlabová, Kukučová, Davis, libero Vaňková. Střídaly: Tinklová, Kuželová, Šádková, Semerádová
PVK Olymp Praha: Šimáňová, Ovečková, Denysova, Purchartová, Staňková, Černá, libero Pešková. Střídaly: Smutná, Kalhousová, Fomenková

Diváci: 239

Komentář

Pozdější začátek prvního setu způsobily komplikace s dopravou. Přerovanky začaly dobře a stále si udržovaly mírný náskok. V závěru až pětibodový (19:14), ale i to bylo málo. Olymp přestal, na rozdíl od domácích, chybovat a bylo vyrovnáno. Přesto se v pomyslné přetahované dostaly k prvním setbolu domácí. Soupeřky pak měly dvakrát možnost jít do vedení 1:0 na sety, avšak při druhém setbolu Přerova zaútočily do autu a vzápětí nezkrotily servis Oestereich.

Výměna za stavu 2:1 v druhém dějství předznamenala, jak na tom budou Přerovanky v zakončování akcí. Rusek dostala nahrávku na střed a místo tvrdého zakončení poslala prsty míč do sítě. Olymp pak rychle odskočil na 5:12 a s tímto rozdílem už se až do konce sady prakticky nic neměnilo. Za zmínku u Přerova stojí jen dva bloky proti Kalhousové (10:19 na 12:19), které však vymazala následná lehká chyba. Set zakončila dobrým blokem na středu sítě kapitánka Šimáňová.

Ve třetím setu se dostaly domácí volejbalistky do vedení 8:6, ale šňůra šesti bodů Olympu naděje rychle uhasila. Bodovaly víceméně jen z ulívek. Přesto jim dva povedené bloky proti pipu Denysové a následně proti Kalhousové pomohly srovnat stav na 17:17. Závěr patřil Daniele Černé. Ta si připsala čtyři bodové útoky a vše uzavřela opět Šimáňová.

Čtvrtá, a jak se později ukázalo, poslední sada se rozhodovala při skóre 6:6. Pražanky znovu navlékly tentokrát sedmibodovou šňůru a hra Přerova se pomalu rozpadala. Přesto dokázal třikrát za sebou uhrát bod. Pohříchu však přišla další laciná chybička a rozjetý Olymp už žádné drama nepřipustil. Proměnil hned první mečbol a po zásluze odvezl tři body.

Autor: Stanislav Šmidák, foto J. Pořízek

Ohlasy trenérů

Domácí:

Veronika Tinklová (kapitánka Volejbal Přerov): „Po vyhraném setu se nám od druhého zhoršil příjem. Útočily jsme většinou do plných a narážely na srovnanou obranu Olympu.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Gratuluji Olympu k vítězství. Od druhého setu byl lepší ve všech činnostech. Byl z videa jako obvykle dobře připravený, stejně jako my. Ale my jsme neplnili, s výjimkou Davis, stanované úkoly. Měli jsme v utkání dva momenty, kdy jsme mohli pomýšlet na vítězství. V první sadě za stavu 19:14 a po time-outu měly dvě hráčky vybrat ulívku. Obě se na to vybodly a bylo z toho drama v koncovce. To soupeře nastartovalo, a když jsme ho mohli znovu za stavu 2:1 ve druhém setu důrazným útokem opět trochu zbrzdit, zahráli jsme útok prsty do sítě. Pochvalu zaslouží snad jen mladá univerzálka Semerádová. Ostatní útočnice hrály alibisticky až zbaběle, a to na extraligu nestačí.“

Hosté:

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „S holkama jsme se shodly, že první set jsme byly ještě v autobusu. Pak už jsme se zlepšily, byly jsme lepší v obraně i zakončování útočných akcí.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Jsem rád, že jsme vyhráli, protože na začátku sezóny je to velmi těžké. Nevíme toho o sobě navzájem mnoho. Týmy jsou kondičně vesměs dobře připravené. Markantní rozdíl vidím v dnešním utkání v kvalitě útoku. Těsnou koncovku první sady ovlivnil náš pozdní příjezd a také velké množství chyb. Děkuji Radimovi, že nám umožnili odsunutí začátku o 15 minut.“