ŽIJEME VOLEJBALEM!
Zápas

Zlepšený výkon na mistryně nestačil, ale je příslibem do budoucna.

Pěkné utkání s řadou napínavých výměn nabídly oba týmy. Olomoučanky, mírně unavené z náročného programu, musely opravdu zapnout naplno, aby si odvezly tři body. Pohříchu jim k tomu domácí hráčky trochu pomohly svými častými chybami na podání. Přestože některé výměny zakončovaly mnohem odvážněji než minule, na bodový zisk to nestačilo. Domácí kouč obdržel v druhém setu napomínání za nesportovní chování.
9.kolo sobota 2.11.2019, 18:00
Volejbal Přerov Volejbal Přerov
1:320:25, 25:23, 17:25, 21:25
Olomouc Olomouc
Volejbal Přerov: Domácí: Rusek, Oestreich, Kotlabová, Kukučová, Davis, Zatloukalová, libera Vaňková, Šádková. Střídaly: Semerádová, Řihošková, Tinklová, Burešová
Olomouc: Hosté: Hodanová, Bezhandolska, Orvošová, Michalíková, Strušková, Handley, libera Stavinohová, Kulová, Střídaly: Kazachenka, Dudová

Diváci: 270

Komentář

Popis utkání:

První set ovládly favoritky z Olomouce a v celém průběhu nepustily Přerovanky do vedení. V úvodu se o domácí body starala hlavně Kukučová, na druhé straně se prosazovaly Michalíková, Hodanová a Orvošová. V koncovce, kdy se mohly přerovské volejbalistky nadechnout k náporu, udělaly dvě po sobě jdoucí chyby na servisu a o tuto možnost přišly. První setbol ještě odvrátila Kukučová, ale druhý zakončila Orvošová z „handy“.

V druhém „jednání“ se přerovský celek dostal do vedení a pustil ho jen na dvě výměny uprostřed setu. Za stavu 16:15 útočila Rusek do autu, ale domácí trenér Radim Vlček viděl teče olomouckého bloku. Jeho protesty ocenili rozhodčí žlutou kartou. Závěr však režírovaly domácí Rusek spolu s Kotlabovou. Olomoučanky přežily tři setboly, když Řihošková poslala servis mimo hřiště, podobně útočila Kotlabová a následoval „dvoják“ Tinklové. Naštěstí opravu při zakončení zvládla domácí kapitánka a bylo srovnáno na 1:1.

Nadějnou pozici si vybojovaly Přerovanky ve střední části třetí sady, když vedly 11:8. Jenže dvě laciné chyby - útok Kotlabové do autu a strnulé postavení Zatloukalové s Kukučovou, mezi něž poslala dlouhou ulívku Orvošová – znovu nakoply hosty. Hodanová pak dvěma esy nahlodala domácí sebevědomí a tříbodový náskok přinesl potřebný klid do koncovky. Set uzavřel povedený blok Olomoučanek.

Začátek čtvrtého dějství Přerovu utekl a za stavu 2:7 se zdálo být rozhodnuto. Jenže bojovností a obětavostí se vrátil znovu do hry a skóre 16:16 dávalo jistou šanci. Orvošová však nechytatelně zaútočila z pipu, Strušková to podpořila dvěma přímými body z podání a jedním esem a rázem byl pětibodový rozdíl. Ovšem pak následovaly ty nešťastné domácí chyby na podání. Postupně je „vyrobily“ Kukučová, Řihošková a proti druhému mečbolu i Tinklová.

Autor: Stanislav Šmidák

Ohlasy trenérů

Domácí:

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „Vyhraný set nás trochu uspokojil. Polevily jsme v koncentraci a utekl nám třetí set. Škoda mnoha chyb na servisu, dnes jsme mohly bodovat.“

Radim Vlček (trenér VK Volejbal Přerov): „Myslím, že dnes jsme neúnavně povzbuzujícím fanouškům předvedli lepší volejbal. Ale uděláme chyby, kterých soupeř využije a dohraje si zápas. Sázeli jsme i na to, že po těžkém programu to nebude mít lehké a to se potvrdilo. Po druhém vyhraném setu jsme vedli ve třetím 11:8 a udělali jsme dvě blbosti. Hned potom jsme znejistěli a sami vymýšlíme nějakou svou taktiku. V důležitých momentech, kdy potřebujeme odservírovat, uděláme ve třetí sadě ze šesti podání čtyři chyby. Ale věřím, že tento zlepšený výkon budeme předvádět i ve druhé části soutěže. Nemáme se za co stydět, ale musíme v důležitých momentech přestat dělat laciné chyby.“

Hosté:

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Jsme spokojeny, že odvážíme tři body. Po prohraném, setu jsme si pomohly servisem a dokázaly jsme lépe zakončovat a byly jsme lepší i na příjmu.“

Petr Zapletal (trenér VK UP Olomouc): „Mysleli jsme si, že to dnes budeme mít jednodušší, ale narazili jsme na těžkého soupeře. Měli jsme lepší obranu a blok. V určitých fázích jsme si pomohli servisem, a to rozhodlo. Ale Přerov hrál velmi dobře.“