Ve vyhroceném zápase v Přerově létaly karty jako u mariáše

Důležitý souboj s Frýdkem-Místkem se až do čtvrtého setu vyvíjel nadějně pro domácí tým. Jenže v tomto okamžiku do něj zásadně vstoupil první rozhodčí Vachutka, když dvakrát napomínal přerovského kouče, jež měl žlutou kartu už z prvního setu, což znamenalo dva body pro hosty a vyloučení trenéra Vlčka. V rozhodující páté sadě Přerovanky vedly 8:4, ale bojovný soupeř výsledek otočil a odvezl si dva body, které ho posunuly na příčku zajišťující účast v play off.
9.kolo pátek 4.12.2020, 17:00
2:324:26, 25:20, 25:12, 21:25, 12
Frýdek-Místek Frýdek-Místek
Volejbal Přerov: Benediktová, Zatloukalová, Kotlabová, Jehlářová, Diatková, Polášková, libero Kulová. Střídaly: Šádková, Zajícová
Frýdek-Místek: Hadáčková, Uhrová, Pavelková, Tkáčová, Šnellyová, Petrová, libero Teperová. Střídaly: Borovcová, Grygarová, Mitrega-Mamica, Koloničná

Polovina prvního setu byla celkem vyrovnaná, i když Sokolky stále mírně vedly. Poté se jim podařilo odskočit a za stavu 14:9 okomentoval výrok rozhodčího Vachutky přerovský trenér Vlček a dostal žlutou kartu. Domácí volejbalistky se pak nadechly a srovnaly na 23:23. První setbol hostů ještě odvrátily, ale druhý už ne – 0:1.

Také na začátku další periody šly frýdecké ženy do vedení (3:0), jenže Přerovanky se dostaly do tempa a vývoj zápasu se otáčel v jejich prospěch. Ze skóre 8:9 šly na 11:9, po dalších pěti získaných bodech vedly už 16:12. Kouč hostů Chalupa se snažil oddechovými časy a střídáním zastavit nápor domácích, ale marně. Další šňůra na 20:12 určila ráz závěru setu, který skončil pro druhém setbolu 25:20.

Naopak ve třetím dějství se soupeřky ze severu Moravy dostaly do vedení jen jedinkrát. Přerovský tým šlapal výborně a hladce zvítězil 25:12.

Snadná výhra snad způsobila ztrátu koncentrace a Frýdečanky vedly rychle 4:0. Přerovské volejbalistky se přiblížily na bod (4:5). Potom se však „o slovo přihlásil“ sudí Vachutka. Jeho první výrok za stavu 4:7 vehementně komentoval domácí trenér a dostal druhé napomínání, což znamenalo bod pro hosty - 4:8. A to ještě nebylo vše. Další komentář přerovského lodivoda směrem k chybujícímu rozhodčímu vyústil k třetímu trestu, dalšímu bodu (10:16) a vyloučení do konce setu. V rozjitřené atmosféře Frýdek-Místek vyrovnal stav setů na 2:2.

První část zkrácené hry se lépe povedla přerovským hráčkám a strany se měnily za stavu 8:4. Při podání Petrové se hostující celek dotáhl na 8:8. Vzápětí se ještě Přerovanky dostaly do těsného vedení, ale to bylo naposledy. Bojovný soupeř za stavu 11:11 uhrál tři body v řadě. První mečbol se domácím podařilo odrazit, ale následné podání z ruky Zatloukalové bylo příliš dlouhé. Dva body za výhru 3:2 na sety bral Sokol Frýdek-Místek.

Autor: Stanislav Šmidák, foto J. Pořízek

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): Škoda, že jsme nedohrály koncovku prvního setu. Ve čtvrtém nás asi rozhodily nepřesné výroky prvního rozhodčího, které vyústily ve vyloučení trenéra. V tie-breaku jsme vedly, ale neudržely koncentraci a větší bojovnost soupeřek slavila úspěch.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Mrzí mne, že jsme nezvládli závěr úvodní sady, kdy jsme se dotáhli na hosty. Pak jsme byli dva sety jasně lepší. Start do čtvrtého dějství patrně poznamenala nekoncentrovanost. Stahovali jsme, ale výroky hlavního rozhodčího jsem hlasitě komentoval, a ten je ocenil dalšími dvěma napomenutími, a tím i dvěma body. Rozhodující set jsme nadějně rozehráli, ale nedotáhli k zisku vítězství. Mrzí mne, že za špatné výroky rozhodčího jsou trestáni trenéři.“

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Jsme rády za výhru, která nás posunula blíže play off. Škoda, že výkon rozhodčího nepřispěl ke klidnému průběhu v důležitém utkání. Šlo o hodně a domácí mohou být kvůli tomu naštvaní.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Jsem šťastný za vítězství. Byl jsem spokojený s koncovkou prvního setu. Další zlom nastal v polovině čtvrté sady. My jsme se bojovností a následnou výhrou udrželi v boji o play off. Výkon rozhodčího, bohužel, neodpovídal extraligové úrovni.“