8.kolo sobota 26.10.2019, 18:00
Liberec Liberec
3:025:20, 25:11, 25:2
Liberec: Domácí: Wopereis, Šulcová, Kohoutová, Svobodová, Šustrová, Rutarová, libero Dostálová. Střídaly: Kolářová, Bartošová
Volejbal Přerov: Hosté: Zatloukalová, Kukučová, Davis, Kotlabová, Rusek, Oestreich, libero Vaňková. Střídaly: Kuželová, Tinklová, Semerádová, Řihošková

Diváci: 205

Dukla začala dnešní zápas s velkým nasazením. Dobře připravená obrana zaznamenala hned několik bloků. Dukla tlačila na servisu a vypracovala si náskok 12:7 a to byl okamžik, kdy si vzal první timeout hostující trenér Vlček. Nahrávačka Wopereis měla pěknou sérii na servisu a Dukla se dostala do herní pohody, stav 16:10 tomu naznačuje. Dukla dnes tlačí na servisu, Přerov má problémy na příjmu a následně se prosadit na síti. První set končí za stavu 25:20 pro domácí Duklu.

Druhý set Dukla nenechala Přerov nadechnout a od začátku tlačila na servisu, hrála velice dobře v obraně. Trenér Přerova si vzal první timeout za stavu 10:4 z pohledu Dukly. Dukle výborně fungovala spolupráce Wopereis-Svobodová. Hostující trenér reagoval na nepříznivý stav střídáním, ale žádná hráčka Přerova nebyla schopna pomoci proti dobře hrající Dukle. Domácí tým hraje jako uragán, bez chyb a vyhrává 25:11 druhý set.

Třetí set se začal v pomalém tempu a každý si držel svoji ztrátu. Pak Přerov zlepšil servis a utekl Dukle na 11:8, to byl signál pro domácího trenéra vzít timeout. Domácím hráčkám „kartáč“ pomohl a za stavu 11:11 si vzal timeout Přerov. Dukla hraje trpělivě a vypracovala si náskok na 19:16, opět si bere timeout Přerov. Třetí set končí 25:22 pro domácí.

Autor: Aleš Správka

Domácí:

Eva Svobodová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Jsme rády za tři body. Jsme rády, že jsme prolomily smůlu na naší palubovce, protože si to naši fanoušci zasloužili a mohly jsme jim vrátit to, co oni dali nám. Doufám, že to tak půjde dál.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „První domácí vítězství. Soupeř nám to první dva sety usnadňoval. Třetí set se nám nepovedla koncovka, holky nebyly dostatečně agresivní.“

Hosté:

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „Neměly jsme dobrý vstup do zápasu. Udělaly jsme velké množství chyb na servisu, nechávaly jsme se zbytečně zablokovat. Druhý set jsme odešly na příjmu, nemohly jsme utočit pořádně středem, nakonec nás dobře blokovaly. Až ve třetím setu jsme se trochu zvedly, ale bohužel to nestačilo.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Bez komentáře…“