0.kolo sobota 13.2.2021, 17:00
Liberec Liberec
3:025:11, 25:17, 25:16
Volejbal Přerov Volejbal Přerov
Liberec: Domácí: Trnková, Ovečková, Šulcová, Kohoutová, Kvapilová, Emelina, libero Kolářová.Střídaly: Bartošová, Šotkovská
Volejbal Přerov: Hosté: Dlouhá, Zatloukalová, Kotlabová, Pavlová, Diatková, Polášková, libero Šádková. Střídaly: Boudová,Semerádová

Komentář

Začátek zápasu vyšel na výbornou Dukle, která se ujala při podání Ovečkové vedení 5:0. Time out pro Přerov. Domácí Dukla chytá v obraně v poli každý útok Přerova a následně bez problémů dohrává bodový balon a za stavu 13:4 přichází další time out pro Přerov. Dukla střídá a dává příležitost dalším hráčkám z kádru, Přerov i nadále má problémy složit balon útokem. Dukla vyhrává první set lehce 25:11.

Do druhého setu nechal stejnou sestavu domácí trenér, tak jak dohrála první set. Dukla udělala několik chyb na útoku a Přerov se ujímá vedení 1:4. Při podání Bartošové však Dukla srovnává na 4:4. Přerov opět dělá chyby na útoku, vedení Dukly 10:7 zastavuje oddechový čas Přerova. Dukla hraje trpělivě a čeká na chybu Přerova, 15:9. Pak si však Dukla vybírá také sérii chyb a domácí trenér si bere oddechový čas, 17:15. Po něm se Dukla vrací do svého tempa a navyšuje na 21:16, hru zastavuje time out Přerova. Při podání Ovečkové Dukla tlačí Přerov do vysokých balonů a v pohodě dohrává druhý set, 25:17.

Začátek třetího setu si Dukla pohlídala a hned od začátku tlačila servisem, po esu Šulcové si Přerov bere oddechový čas, 4:1. Přerov přestal chybovat a přidal body v obraně na síti především blokem a dobrým podáním a oddechový čas si vybírá Dukla, 9:8. Šulcová přidává další bod esem a Dukla rázem zvyšuje na 14:11. Další body ze servisu přidává Šotkovská (17:13) a přichází oddechový čas Přerova. Domácí opět hrají výborně v obraně v poli a následně dohrávají bodové míče. Ovečková přidává body na servisu a Šulcová ukončuje blokem zápas, 25:16.

Autor: Aleš Správka

Ohlasy trenérů

Simona Bajusz (kapitánka VK Dukla Liberec): „Do zápasu jsme vstoupily s tím, že chceme získat tři body a neztratit ani set, což se nám povedlo. Chtěla bych pochálit všechny holky, které se dostaly do hry a nemají normálně moc příležitostí. Takže jsem spokojená, že jsme to zvládly a děkuji.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): Dnes povinné vítězství. Dnes si zahrály holky, co nejsou tak vytížené a myslím si, že kromě bloku jsme dnes hráli slušný volejbal.“

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „Z naší strany to bylo zbytečně odevzdaný, především první set, ten byl z naší strany odchozený. Do druhého setu jsme si řekly, že to prostě hecneme a zkusily jsme zariskovat servis a docela to vycházelo, ale v tom třetím setu jsme si opět nepřihrály a soupeřky nás trápily podáním a nemohly jsme zaútočit.“

Jan Moravčík (trenér Volejbal Přerov): „V prvé řadě gratuluji soupeři k výhře. Myslím, že jsme mu to dnes velice usnadňovali, protože jsme hořeli na individuálních činnostech, především na přihrávce jsme utíkali z dohodnutých pozic. Když už jsme dnes něco ubránili, tak jsme si to nedokázali nahrát a z toho pramenilo hodně našich chyb. Ještě jednou gratuluji soupeři.“