Favorita jsme nepřekvapili. Trenér dal příležitost mladým.

Jen v prvním setu držely přerovské volejbalistky krok se soupeřkami. Od druhého bylo na hřišti prakticky jen jedno družstvo. Problémy na příjmu nedovolily domácím ženám kvalitní zakončení a dnes jim chyběly i tradiční bojovnost a nasazení. Zajímavostí zápasu byla čtyřikrát odpískaná nečistá hra a také opakované chyby v postavení před zahájením hry na straně Přerova.
10.kolo sobota 5.12.2020, 13:00
0:317:25, 8:25, 11:25
PVK Olymp Praha PVK Olymp Praha
Volejbal Přerov: Jehlářová, Zatloukalová, Diatková, Benediktová, Kotlabová, Semerádová, libera Kulová,Šádková. Střídaly: Dlouhá, Plešingerová, Köhlerová, Pavlová, Boudová
PVK Olymp Praha: Hodanová, Purchartová, Kocmanová-Havlíčková, Komárková, Šimáňová, Smutná, libero Pešková. Střídaly: Jaňourová, Brichtová

Přerovanky na úvod zkazily dvě podání, pak přišla nečistá náhra, chyba v postavení a pražský tým se dostal snadno do vedení 8:3. V podstatě si pak hlídal bezpečný náskok, když se dobře v poli bránící domácí volejbalistky dostaly nejblíže na dva body. Hrál se pěkný volejbal, oba týmy předváděly dobré zákroky v poli, jen v zakončení byl lepší Olymp. Navíc si připsal čtyři esa a jedním z nich Havlíčková zakončila první sadu.

Naopak vstup do druhého setu se domácím podařil a ujaly se vedení 2:1. Naneštěstí dvě šňůry Olympu po šesti a čtyřech bodech otočily stav ve prospěch Pražanek na 11:3. Domácí celek to dost zdeptalo a nedokázal se vrátit k bojovnému a obětavému projevu. Hodně se trápil na příjmu a v útoku to také nebylo ono. Důkazem toho byla závěrečná výměna, kdy se nepodařilo přesně nahrát na útok středem – 0:2.

Vykročení do třetího jednání vyšlo lépe Olympu – 4:0. Pak sice vyrobil dvě nevynucené chyby, ale servis Havlíčkové spolu s blokem na síti přinesl potřebný klid. Za stavu 10:3 vystřídal pražský trenér Mitáč svou největší hvězdu Havlíčkovou, ovšem na změně obrazu hry se to nikterak významně neprojevilo. Přerovanky se dále trápily na přihrávce a utkání se už jen dohrávalo. V závěru díky Köhlerové po útoku z handy a esu Dlouhé odvrátily dva mečboly, ale třetí už Pražanky proměnily po zakončení středem sítě.

Autor: Stanislav Šmidák

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „Po dobře odehraném prvním setu jsme spadly hlavama dolů. Chyběly tomu emoce, neměly jsme se na čem chytit.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „My jsme první set zkusili variantu, ale s docela silnou sestavou, nechali jsme odpočívat Poláškovou ze zdravotních důvodů, a ten stav – sedmnáct uhraných bodů - neodpovídal podle mne skutečnosti. Od druhého setu jsme se dostali pod tlak dobrým servisem soupeře. Víceméně bylo jasné, jak ten zápas dopadne, tak jsme nechali obehrát mladý hráčky i ty, které toho doposud moc neodehrály, a zkoušet nějaké varianty, což se povedlo. A jestli je to osm nebo dvanáct bodů, pro mě už nehraje roli.“

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Jsem ráda, že jsme z těchto dvou dnů získaly šest bodů. Dneska jsme zatlačily na servisu, pak jsme z těch vysokých situací dobře bránily. Soupeřkám jsme nedovolily vlastně vůbec nic, zvláště ve druhém a třetím setu.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Bylo to naše povinné vítězství, které si odvážíme. Utkání se hrálo pro nás v tréninkovém tempu.“