Šelmy Šelmy
3:025:15, 25:17, 25:12
Šelmy: Mokrá, Pluhařová, Benediktová, Mikysková, Faltínová, Širůčková, libero Chevaliérová. Střídaly: Borovcová, Beránková
Volejbal Přerov: Baláková, Dlouhá, Köhlerová, Semerádová, McClellan, Zatloukalová L., libera Šádková, Kromerinská. Střídaly: Šrámková, Hutchinson, Hůsková, Zatloukalová M.

Do zápasu lépe vstoupily domácí volejbalistky, které hned od začátku zatlačily své soupeřky na podání a ujaly brzkého vedení v zápasu 4:1. Šelmy pokračovaly v nátlaku a donutily trenéra hostujícího týmu k vybrání brzkého oddechového času (8:2). Brněnské volejbalistky dominovaly v každé herní činnosti a Přerov nenacházel na jejich hru odpověď. Radim Vlček se pokusil podruhé v tomto setu poradit svým svěřenkyním při oddechovém čase za stavu 13:6. Přerov nedokázal udržet krok ani v jedné herní činnosti a první sadu si tak na svoji stranu připsaly domácí volejbalistky rozdílem třídy (25:15).

Začátek druhé sady se podobal samotnému začátku utkání, volejbalistky Přerova nedokázaly zachytit vstup do setu a Šelmy se ujaly brzkého vedení (6:2). Přerovu se nedařilo zlepšit svoji hru, nepomohly ani oddechové časy, ani střídání a Šelmy je svým výkonem držely pod sebou (14:7). První slabé místo si domácí celek vybral, když zkazil čtyři podání po sobě a nechal si soupeřky dotáhnout ve skóre na 20:16. Vzápětí přišla na podání Anna Širůčková a svou dlouhou sérií na podání potvrdila brněnskou dominanci i v druhém setu.

Přerovu se poprvé podařilo zachytit začátek setu a ujal se vedení 2:4. Domácí volejbalistky dokázaly rychle zareagovat a po dvou přímých bodech z podání Adély Borovcové si musel Radim Vlček vzít oddechový čas (8:5). Výborné představení za koncovou čárou, během kterého dokázala Adéla Borovcová čtyřikrát bodovat přímo z podání, se podařilo Přerovu zastavit až při stavu 14:6. V třetí poslední sadě využily Šelmy domácího prostředí a Přerov doslova rozstřílely na podání. Nejenom díky podání, ale i díky celkovému výkonu, kterému dnes volejbalistky Přerova nebyly schopny konkurovat, si Šelmy zaslouženě připisují čtvrtou výhru v řadě a další tři cenné body do tabulky.

Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): Jsem ráda, že jsme splnily roli favorita, ve které se nikdy nehraje úplně ideálně. Opět se nám podařilo dobře podávat a jsem ráda za tři body.“

Markéta Chlumská (asistentka trenéra VK Šelmy Brno): „Dnes jsme poměrně jednoznačně vyhrály. Jsem ráda, že jsme mohly zapojit do zápasu všechny hráčky. Soupeře jsme nepodcenily, soustředily jsme se na svůj výkon. Byla to pro nás dobrá příprava do dalších utkání.“

Michaela Zatloukalová (kapitána Volejbal Přerov): „Těžko se mi hledají slova. Je to škoda. Říkám to sice pořád dokola, ale obzvláště v této sezóně, kdy každý může porazit každého. Pořád se opakuje to stejné. Nedokážeme si poradit s lehkými balony, nedokážeme je přihrát. Pořád se opakuje ta stejná písnička.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Zápas asi v podstatě podle předpokladů. Nějaké pasáže od nás byly slušné, ale domácí hráčky nás zatlačily na podání. Rozdílnost obou týmů na útoku je také velká, a to se prokázalo. My jsme bojovaly, ale bohužel to na týmy takovýchto kvalit nestačí. Pozitivum je, že se dnes na hřiště dostaly velmi mladé hráčky, s kterými pracujeme do budoucna.“