ŽIJEME VOLEJBALEM!
Juniorky A

Juniorky odehrály druhý turnaj v extralize juniorek

Ve skupině, která měla dva jasné favority Šternberk a KP Brno a tři relativně vyrovnané týmy Prostějov, Lanškroun a domácí děvčata, se hrálo o jedno postupové místo a dvě sestupová. Naše děvčata začaly turnaj již v pátek vítězstvím 3:2 nad Prostějovem. Později se však ukázalo, že výhra, která měla být za 3 body, nestačila na udržení ve druhé skupině. Náš tým v utkání s Prostějovem byl stále o krok napřed, ale k vítězství potřeboval bohužel 5 setů. Druhý den odstartovalo jasné vítězství Šternberka na KP Brno v poměru 3:0. Poté následovalo utkání Prostějov proti Lanškrounu, které ovládl Prostějov v poměru 3:1. V druhém utkání našich děvčat a zároveň třetí v sobotním programu, jsme podlehli KP Brno 0:3. V závěrečném utkání přehrál Šternberk Lanškroun 3:0. A tak náš tým mohl usínat s tím, že se v neděli bude rozhodovat o udržení v druhé skupině extraligy juniorek v utkání s Lanškrounem. Toto utkání jsme zahájili velmi dobře, šli jsme do vedení 1:0. Druhý set v koncovce lépe zvládl Lanškroun = 1:1. Třetí set byl po celou dobu v režii našich děvčat, které šli do vedení 2:1. Bohužel ve čtvrtém setu ve vyrovnané koncovce byl šťastnější Lanškroun. Srovnáno 2:2. V nervózním tiebreaku byl šťastnější Lanškroun. Tato prohra nám přinesla bod, který byl málo na udržení ve skupině. Turnaj už se pak dohrál podle očekávání. KP Brno porazilo Lanškroun 3:0. Šternberk porazil jednoznačně Prostějov 3:0. Na závěr naše děvčata v pohledném utkání s postupujícím Šternberkem prohrála 0:3.