Důležité 2 body zůstaly doma

8.kolo sobota 25.11.2017, 18:00
3:225:19, 21:25, 31:29, 19:25, 15
Šternberk Šternberk
Volejbal Přerov: Domácí: Zatloukalová, Schoene, Jehlářová, Svobodová, Van der Meer, Gauthier, libero Kohoutová, Šádková. Střídaly: Šálková, Veselá, Dostalíková, Skálová
Šternberk: Hosté: Karpushyna, Hudylivová, Nováková, Polášková, Dudová, Kotlabová, libero Vrabcová, Janečková. Střídala: Hanousková

Diváci: 129

Začátek utkání připomínal houpačku, když do prvního technického time outu šly s náskokem tří bodů volejbalistky Šternberka (5:8), do druhého byly vepředu domácí hráčky (16:14). Od té doby už soupeřkám nepovolily srovnat krok. V závěru se na servisu vystřídaly nahrávačky a byl to dobrý trenérův tah, když Šálková nejprve dobře zasáhla v poli a pak na setbol přidala eso.

Jakoby levá strana hrací plochy byla výhodnější, neboť Šternberk rychle vedl 6:0 a s tímto náskokem hrál prakticky po celý set. Ovšem v závěru Přerovanky snížily ze 12:21 až na 18:21 a nebýt sporného výroku rozhočího, mohlo to být jen o dva body. V útočné fázi se hodně rozehrála hostující Polášková, která bodovala jak v útoku ze všech pozic, tak na podání. Šternberk proměnil hned první setbol.

Nejvyrovnanější a nejdramatičtější byla koncovka třetího dějství. Domácí celek měl díky dobrému zakončení kapitánky Evy Svobodové dva setboly v řadě, ale nedokázal je zužitkovat v zisk sady. A nevyšlo to ani do třetice, když rozhodčí nechal opakovat výměnu. Po dvou setbolech hostů se nakonec díky zakončení Makeny Schoene z handy a následnému jejímu esu podařilo proměnit pátý setbol.

Výborný start domácích do čtvrtého setu (3:1) zastavil rozhodčí Kavala, který pískl přesah nahrávačky Zatloukalové. To rozčílilo trenéra Vlčka natolik, že dostal žlutou kartu. Bohužel to rozhodilo i jeho svěřenkyně. Sice dokázaly otočit skóre z 11:13 na 14:13, ale v této části utkání to bylo naposledy, kdy vedly. Vlastní chyby v zakončení a nakonec i bodový blok hostů rozhodly, že se bude hrát tie-break.

V něm po vyrovnaném úvodu (3:3) byla tím klíčovým momentem šestibodová šňůra přerovských žen. Vedení 9:3 zlomilo odpor soupeřek, a ty už dokázaly samy uhrát jen jediný bod. Další si připsaly po chybě Přerovanek na servisu, ovšem samy vzápětí udělaly totéž. První z řady devíti mečbolů využila Jehlářová po útoku středem sítě.

St. Šmídák

Eva Svobodová (kapitánka domácích): Rozhodovaly koncovky setů. V tie-breaku jsme už dominovaly. Bylo to pro nás důležité vítězství. Pochvalu zaslouží celý tým za velkou bojovnost.“

Radim Vlček (trenér domácích):Jsem moc rád za vítězství a je jedno, že bylo za dva a ne tři body. Pro nás bylo důležité, abychom se naučili zvládat rozhodující okamžiky. Stěžejní byla koncovka třetího setu, byť jsme ho v podstatě »vyhráli« dvakrát. Jediné, co mě mrzí, je vstup do čtvrtého setu, kdy jsme našimi chybami vrátili Šternberk znovu do hry. Pochvalu si zaslouží tým za kolektivní výkon, když v každé fázi nás podržela některá hráčka. Jsem šťastný, že hrajeme v Přerově před tak skvělým publikem, kterému jsme nabídli dramatické utkání. Budeme na sobě dál tvrdě pracovat, abychom je odměnili dalšími podobnými výkony.“

Hosté:

Eva Hudylivová (kapitánka hostů): „Hrálo se velmi vyrovnané utkání. My jsme soupeře neubránily na síti a v tie-breaku byl prostě lepší.“

Martin Hroch (trenér hostů):Průběh zápasu odpovídal tomu, co jsme očekávali – souboj vyrovnaných soupeřů. V rozhodující páté sadě měli domácí větší vůli po vítězství. My jsme v ní nepředvedli ani jeden kladný útok.“

•  autor: Jan Pořízek
    autor: Jan Pořízek