Liberec Liberec
3:025:15, 25:14, 25:15
Liberec: Lucie Nová, Karolína Bartošová, Nikola Kvapilová, Lucie Šulcová, Lucie Blažková, Anhelina Dubianská, libero Lucie Kolářová. Střídala: Veronika Dostálová
Volejbal Přerov: Klára Šrámková, Michaela Dlouhá, Tereza Baláková, Aneta Hůsková, Alicia Gail McClellan, Lucie Zatloukalová, libero Adriana Kulová. Střídaly: Barbora Šádková, Aneta Köhlerová

I když je Přerov na posledním místě tabulky se ziskem pouhých čtyř setů, dnešní utkání začíná velice dobře. Dvakrát se na útoku vyznamenává Tereza Baláková a hosté vedou 0:2 z pohledu domácího celku. Až při podání nejproduktivnější hráčky Dukly Nikoly Kvapilové se domácí dostávají rychle do vedení (5:3 - eso, blok Lucie Blažková a aut Přerova Aneta Hůsková). Za stavu 8:4 zastavuje trenér hostujícího celku Jan Moravčík hru oddechovým časem, to se na útoku prosazuje Lucie Nová. Po odpočinku hráčky Přerova míří do autu a vedení domácího celku narůstá (9:4 – aut Tereza Baláková). Po další přesné smeči Nikoly Kvapilové si hosté berou druhý oddechový čas a první set se nám rychle blíží do koncovky (17:10). Po time se na bloku vyznamenává Alicia Gail McClellan a snižuje na 17:12. Ale to je ze strany Přerova vše. Již za stavu 24:15 tu máme první setbol. Po pěkné mezihře zakončuje Nikola Kvapilová z vedlejšího kůlu svůj útok a jsme jediný bod od konce setu. Hned první setbol domácí hráčky proměňují signálem středem a Dukla je ve vedení 1:0 na sety (smeč Lucie Blažková).

Při podání Karolíny Bartošové se v úvodu dostává Dukla do dvoubodového vedení (3:1 – eso). Další lavina bodů pro domácí celek přichází při podání Lucie Šulcové. Jsou to ale většinou technické prohřešky soupeřek nebo chyby na útoku (10:3). Po esu Michaely Dlouhé Přerov snižuje náskok Dukly na pět bodů (13:8), ale v závěru setu se na útoku 2x vyznamenává Lucie Nová a navyšuje vedení domácího celku (19:11). Po úspěšném jednobloku Lucie Šulcové tu máme první setbol druhé sady, který hned velmi tvrdým útokem z hlavního kůlu stejná hráčka proměňuje a domácí volejbalistky již vedou 2:0 na sety.

Tak jako v druhém setu, tak i ve třetím začíná Karolína Bartošová velice dobře na podání (4:0 – 2x eso a na útoku Nikola Kvapilová). To se nelíbí trenéru Přerova a máme tu první oddechový čas v této sadě. Na jediný bod se Přerov přibližuje po přímém bodu z podání (4:3 – Aneta Hůsková). Přerov má velké problém s příjmem podání Dukly, další přímý bod zaznamenává Lucie Šulcová a domácí odskakují na 8:5. Po další chybě (Tereza Baláková) na útoku a esu Lucie Blažkové Přerov žádá druhý time (11:6). Ani po odpočinku se obraz hry nemění. Za stavu 13:6 tu máme další eso utkání. Přerov neví, co na Duklu hrát. Hbitá Lucie Kolářová za jedna zpracovává zalívky soupeřek a Nikola Kvapilová s Lucii Novou získává smečí další důležité body (17:7). Dukla s velkým bodovým náskokem spěchá k zisku utkání. Hned z první po špatném příjmu podání získává mečbol (24:14). První hosté odvrací (smeč Alicia Gail McClellan), ale další útok Přerova zastavuje dvojblokem Anhelina Dubianska s Lucií Blažkovou a je konec utkání. Domácí vítězí bez ztráty setu a s náskokem vedou naši nejvyšší soutěž.

Veronika Dostálová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Dnes 3:0 – rychlý zápas. Jsem ráda, že jsme to zbytečně neprodlužovaly a samy sobě nekomplikovaly. První s posledním, takto si myslím, že by to skóre mělo vypadat a jsme rady za výhru za tři body.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Gratulace holkám, utkání zvládly bez větších problémů, protože po těch těžkých soupeřích, které jsme v poslední době měli, tak tyto utkání bývají velmi těžké. Mimo malinko slabšího začátku jsme měli dnešní utkání pod kontrolou. Holky zápas odehrály velmi zodpovědně, a hlavně i velmi dobře.“

Micheala Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Liberec nepodcenil to, že hrál s posledním týmem tabulky a zaslouženě zvítězil 3:0 po dobrém výkonu.“

Radim Vlček (trenér VK Volejbal Přerov): „Potvrdilo se první s posledním. My jsme navíc okleštěni – je nás velmi málo, navíc dvě hráčky mají covid. Naše mladé holky se s tím dnes rvaly, některé pasáže utkání byly slušné, jinde se nám to nepovedlo, ty byly slabší. To pramení z toho našeho nízkého věkového průměru. Nám nezbývá nic jiného než na sobě pracovat a pracovat a postupně z tohoto našeho mladého mančaftu tvořit do budoucna.“