1. kolo Extraligy kadetek U18

Na základě výsledků brněnské kvalifikace zahájily přerovské kadetky tuto extraligovou sezonu ve třetí výkonnostní skupině.

V té se utkaly s družstvy Prostějova, Ostravy a Mikulovou Praha.

Přerov – Prostějov 0 : 3

I když výsledkem jednoznačné utkání bylo v celém svém průběhu poměrně vyrovnané, domácím hráčkám nestačilo k zisku setu ani vedení 20 : 10 v setu třetím.

Přerov – Ostrava 1 : 3

Zlepšený výkon celého družstva vedl k zisku prvního setu. K zisku toho druhého bylo málo i vedení 24 : 20…..

Přerov – Mikulova Praha 3 : 1

Do existenčního utkání nastoupily naše hráčky v „dolátané“ sestavě, kdy hostující libero hrálo na smeči, smečařka pro změnu na bloku.

V málo pohledném utkání plném nevynucených chyb byly šťastnější naše hráčky, které po prohraném prvním a poměrně hladce vyhraných 2 následujících setech prokázaly větší vůli po vítězství, kdy ve 4. setu udolaly svého soupeře poměrem 27 : 25.

Celkově, vzhledem k okolnostem – četných absencím, nemocem hráček atd., lze dosažený výsledek hodnotit jako úspěch.

•  autor: Michal Lakomý
    autor: Michal Lakomý