Juniorky A

Úspěšný domácí turnaj našich juniorek

O víkendu 14. – 15. 10. se na domácí palubovce odehrálo 1. kolo extraligového turnaje U20, ve kterém se

naše juniorky svým výkonem a bojovností udržely v 1. skupině.

Přerov – TJ Ostrava 3:1 (21,-24,14,22)

Věděli jsme, že Ostrava bude pro nás nejhratelnější, kde budeme moct získat nějaké body, které by nám

mohly pomoct k udržení se ve skupině. Naštěstí pro nás soupeři nevycházel útok středem, kde jsou

nejsilnější, my měli kvalitní servis a větší chuť po vítězství, což nám zajistilo nejen 3 body, ale také větší

sebevědomí do dalších zápasů.

Přerov – PVK Olymp Praha 2:3 (-20,26,17,-12,-17)

Nádherný zápas a skvělý výkon na obou stranách zejména v 5. setu, kdy skóre bylo vyrovnané, ale bohužel

jsme nedokázali využít čtyř mečbolů, soupeř měl více štěstí a vyhrál 19:17.

VK Dukla Liberec – Přerov 1:3 (-16,11,17,20)

Do tohoto zápasu naše hráčky nastoupily s klidnou hlavou, jelikož už měly jisté 2. místo v rámci tohoto

turnaje. Začátek 1. setu byl vyrovnaný, ale následně jsme navázaly na skvělý výkon z večerního zápasu

proti Olympu a soupeře porazily 25:16, a to i přesto, že tým z Liberce posílil na tento zápas o dvě kvalitní

hráčky. Soupeřova kvalita, především na bloku a útoku se začala projevovat již ve 2. setu, kdy jsme si

nedokázaly poradit právě s jejich kvalitní obranou na síti, a neměli jsme ani dostatečně přihráno, abychom

mohli využít i středové hráčky. Během 3. a 4. setu jsme dokázali opět více bojovat, ale bohužel

v koncovkách jsme udělali mnoho nevynucených chyb na útoku, tudíž se z výhry radoval soupeř.

Hodnocení Lena Oborná (trenér):

Jsem velmi ráda, že jsme se dokázali udržet v 1. skupině, jelikož proti nám stály týmy, které loni obsadily

medailové pozice. K udržení a k bojovnému výkonu proti Olympu, nám především pomohlo vítězství nad

Ostravou. Nejvíce holky chválím právě za zápas proti Olympu, kdy si dokázaly poradit s vysokými bloky, a

především v 5. setu bojovaly o každý bod.

Další kolo extraligového turnaje U20 se bude odehrávat ve dnech 11. – 12. 11. v Brně, kde nás čekají týmy

Dukla Liberec, TJ Ostrava a domácí tým KP Brno.