Zubřice nepřekvapily. S Libercem body nevyšly.

15.kolo čtvrtek 18.1.2018, 18:00
0:316:25, 23:25, 13:25
Liberec Liberec
Volejbal Přerov: Domácí: Svobodová, Jehlářová, Schoene, Van der Meer, Gauthier, Gogová, libero L. Kohoutová, Šádková. Střídaly: Skálová, Zatloukalová, Dostalíková
Liberec: Hosté: Delabarre, Krišková, K. Kohoutová, Staňková, Mikšíková, Holubcová, liberoDostálová. Střídaly: Nečasová, Gálíková, Vaňková

Diváci: 250

Zatímco v předchozím domácím zápase předváděly přerovské ženy skvělý a bojovný výkon, dnes soupeřkám usnadnily cestu za třemi body. Bylo to zejména nezvyklým množstvím nevynucených chyb. Škoda, že lépe nezvládly koncovku druhého setu, mohl být průběh utkání vyrovnanější. V závěru už jen dohrávaly a soupeřky mohly prostřídat další hráčky.

V prvním setu přerovští fanoušci určitě nepoznávali svůj tým. Domácím chybělo herní nasazení a hlavně lepší herní projev. Chyby na servisu doprovázelo nedůrazné zakončování útočných akcí, zatímco hosté bodovali až příliš snadno. Zaslouženě proměnili hned první setbol.

Poté nastoupily Přerovanky do druhé sady s Lucií Zatloukalovou na nahrávce a tato změna jim pomohla. Udržovaly si mírné vedení až do druhého technického time-outu. V koncovce se to tahalo po bodu (22:22), ale pak přišly zbytečné nevynucené chyby. Co jim bylo platné, že bojovaly v poli, když při zakončení skončil míč v síti. Následoval „dvoják“, po střídání nahrávaček sice hosté zaútočili do autu, ale domácí podání se do kurtu nevešlo – 0:2.

Marnost a ztráta sebevědomí se naplno projevily ve třetím dějství. Zmizela obvyklá bojovnost a nadšení do hry. V pohodové hře Liberce se nic nezměnilo, ani když prostřídal trojici hráček. Zlomené Přerovanky už nekladly odpor a odešly hladce poraženy.

Autor: Stanislav Šmidák, foto Jan Pořízek

Eva Svobodová (kapitánka domácích): „Dělaly jsme moc nevynucených chyb. Kazily jsme servis a měly jsme slabý útok.“

Radim Vlček (trenér domácích): „Gratuluji Liberci a přeji mu šťastný návrat domů. Dnešní zápas ukázal rozdíl v sebevědomí a myšlení hráček. S týmem z první pětky nemůžeme udělat za dva sety 20 nevynucených chyb. Kdybychom uhráli koncovku druhého setu, mohlo to být jinak. Je to škola pro naše mladé hráčky.“

Hosté:

Laura Holubcová (kapitánka hostů):Dnešní zápas bylo pro nás povinností vyhrát, i když jsme věděly, že to nebude jednoduché. Přerov jsme moc ke hře nepustily až na druhý set. Vezeme si tři body.“

Libor Gálík (trenér hostů):Přijeli jsme pro tři body a máme je. Víme, že je Přerov silný na síti a ve druhém setu se to ukázalo. Naštěstí jsme to ustáli a máme za to tři body.“