Šelmy Šelmy
3:125:19, 21:25, 25:17, 25:16
Šelmy: Šmídová, Formánková, Benediktová, Madsen, Kelnárová, Širůčková, libera Chevalierová, Píchalová. Střídala: Janečková
Volejbal Přerov: Zatloukalová, Hůsková, Kohoutová, Lazárková, Oborná, McClellan, libera Kulová, Horská. Střídaly: Šrámková, Oujezdská, Polášková, Tinklová, Köhlerová

Šelmy v základní sestavě z dvěma juniorskými reprezentantkami začaly utkání lépe, po esu jedné z nich, konkrétně Antonie Kelnárové, vedly 9:6. Přerov v prostřední části dokázal dobrě ztrátovat, hosty táhly především Oborná a Lazárková. Zkušenější Šelmy po smeči Kelnárové vyhrály první set 25:19.

V druhém setu domácí Brno polevilo, čehož se hostující Přerovanky chytly. Začátkem setu sice hosté kazily, ale při podání Kateřiny Kohoutové otočily stav a šly si pro druhý set. Nevýrazný výkon domácích ztvrdila hostující Karin Lazárková, která svou smečí vytloukla brněnský blok a Přerov tak srovnal na 1:1.

Ve třetím setu se do hry dostala Simona Janečková, po jejím bloku Šelmy vedly 10:4. Přerov se do sety nedokázal vrátit, pátým blokem ve třetím dějství ukončila set domácí nahrávačka Pavla Šmídová.

Čtvrtá sada nezačala příliš hezky, solidně zaplněná Kounička viděla sedm chyb v řadě. Šelmy nastartovala esem Adéla Benediktová, přidala se i Carol Formánková a za stavu 15:6 si Brno šlo pro tři body. Závěrem zápasu bylo k vidění opět spoustu chyb, po útoku domácí Anny Širůčkové vyhrály Šelmy 25:16. Právě ta společně s univerzálkou Madsen zaznamenala v zápase nejvíce bodů (14).

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): Jsem ráda, že jsme zápas zvládly i s jedním zavaháním ve druhém setu. Každopádně pak jsme se konečně dostaly do našeho tempa a poslední set už jsme to byly my.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „Potřebujeme se stále dostat do předvánoční formy. Dnešní zápas tomu trochu pomohl, ale ve druhém setu jsme se trápili. Další dva sety jsme již měli pod kontrolou.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Pro nás to byl první zápas po Novém roce, měly jsme dlouhou herní pauzu. Některé pasáže zápasu byly dobré, především druhý set nám vyšel na podání.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Výsledek odpovídá předvedené hře, my jsme dokázali dobře podávat a uhrávat balóny po obraně jen ve druhém setu, kde jsme dostali domácí pod sebe. Jinak třetí čtvrtý set podobný průběh, začátek hrůzostrašný, pak si to ale zkušené Šelmy dohrály.“