Juniorky A

Úspěšný turnaj EX – U22

V neděli 11.2. v brzkých ranních hodinách se naše juniorky U22 vydaly na palubovku

Střešovic, kde měly změřit své síly s domácím týmem a s týmem z Plzně, a poprat se o postup

do 2. výkonnostní skupiny, což se našim juniorkám podařilo, a odvezly si plný počet bodů.

Střešovice – Přerov 1:3 (-21,23,-23,-17)

V průběhu celého utkání byla vidět únava z dlouhé cesty a především brzkého vstávání.

Největší problémem v tomto utkání bylo ubránit útok smečařek do diagonály, a v prvních

dvou setech jsme nedokázali bodovat na postu univerzálky, tak jak bychom si přáli. Naštěstí

soupeř nedisponoval tak kvalitními hráčkami, a my jsme se nějakým způsobem dostali do hry,

což nám zajistilo vítězství. V tomto utkání zaslouží pochvalu smečařky, zejména Klára

Šrámková, kdy nešla do každého útoku bezhlavě za ranou, ale začala používat hlavu a střídala

údery.

Přerov – Plzeň 3:0 (22,25,24)

Tým Plzně disponoval kvalitními hráčkami s výraznou výškovou převahou oproti našemu

týmu. Naše juniorky věděly, že to nebude lehký zápas, zejména poradit si s vysokým blokem

a razantním útokem soupeře nebylo vůbec jednoduché, ale nakonec to zvládly. Všechny sety

byly vyrovnané, střídalo se vedení na obou stranách, ale v koncovkách to vždy urvaly naše

holky. Skvělý výkon předvedly naše juniorky zejména v posledním setu, kdy se nevzdaly při

vedení soupeře za stavu 24:21, a několika přímými body z podání a kvalitní obranou na síti

tento set vyhrály 26:24.

Hodnocení trenér Lena Oborná:

Jsem velmi ráda, že jsme obě utkání zvládli, a zajistili si tak postup do 2. skupiny. Holky

chválím především za bojovný výkon proti Plzni, zejména ve 3. setu, kdy jsme v koncovce

prohrávali 24:21, ale nakonec jsme to zvládli otočit. Doufám, že vítězství proti takovému

týmu dodá holkám sebevědomí do dalších utkání, zejména pak do následujícího víkendu

v kategorii U20, který bude pro nás velmi důležitý.

Další kolo extraligového turnaje U22 se bude odehrávat dne 3.3.2024 v Hradci Králové, kde

změříme své síly s domácím týmem a s týmem KP Brno.