Juniorky A

Postup do 1. výkonnostní skupiny našim juniorkám U20 opět nevyšel

Ve dnech 17. – 18.2. naše juniorky přivítaly na domácí palubovce tým z Ostravy, Kralup a Českých

Budějovic. Bohužel postup do 1. výkonnostní skupiny jim nevyšel, když podlehly Ostravě, ale dalšími

dvěma výhrami si opět zajistily 2. místo v rámci této skupiny, což je více přiblížilo k účasti ve finálovém

turnaji.

Přerov – Ostrava 0:3 (-17,-14,-13)

Ostrava k nám přijela v plné sestavě, s hráčkami působícími v extralize žen, což bylo vidět v průběhu

celého utkání a zaslouženě tak vyhráli bez ztráty setu. My jsme byli schopni vzdorovat pouze do poloviny

1. setu, pak už se ukázala soupeřova kvalita, na kterou jsme neměli dostatek sil a chuti s tím ještě něco

udělat.

Kralupy – Přerov 1:3 (23,-23,-23,-20)

Od tohoto týmu jsme nevěděli co očekávat, jelikož se jednalo o naše první vzájemné utkání. Přestože sety

byly velmi vyrovnané, výkon obou družstev byl na úrovni 1. ligy. Byl to zápas bez emocí, bez chuti

předvést co umíme, ale i tak jsme dokázali zvítězit.

Přerov – České Budějovice 3:0 (19,12,21)

Tento zápas byl pro nás velmi důležitý, abychom si zajistily 2. místo v rámci této skupiny. Začátek 1. setu

se nevyvíjel dle našich představ, kdy jsme prohrávali o několik bodů, naštěstí jsme zabrali ve všech

činnostech a tento set otočili. Na skvělý výkon v koncovce 1. setu jsme navázali hned od začátku 2. setu,

který byl v naší režii. Podobný začátek se odvíjel také v posledním 3. setu, kdy jsme byli ve vedení až do

stavu 16:9, ale jako vždy si vše komplikujeme, nedokážeme zůstat koncentrované a děláme spoustu chyb,

čehož vždy soupeř využije a rázem prohráváme 17:16. Ale i tak jsme tento set nakonec zvládli a brali 3

body.

Hodnocení trenér Lena Oborná:

Jsem ráda, že jsme si opět vybojovali 2. místo v této skupině, což nás přibližuje k finálové šestce,

nicméně opět nejsem spokojená s naším herním projevem, a co mě mrzí asi nejvíce, tak že do toho

neumíme dát emoce a celé srdce, což je v každém sportu velmi důležité, jinak nemáte šanci něčeho

dosáhnout a všechna Vaše dosavadní úsilí a dřina přijde nazmar. Bohužel během celého turnaje nás

nejvíce trápila špatná souhra nahrávaček se smečařkami, a také špatná přihrávka, tudíž jsme nemohli

využít středové hráčky, které by mohly aspoň trochu ulevit smečařkám.

Další kolo extraligového turnaje U20 se bude odehrávat dnech 9. – 10. 3. 2024 v Kralupech, kde se

budeme snažit porazit jak domácí tým , tak také Plzeň a Prostějov.