U22

Poslední štace a konečné 8. místo pro naše juniorky EX – U22

V neděli 3.3.2024 se naše juniorky U22 vydaly na svoji poslední štaci do Hradce Králové, kde

v prvním utkání podlehly domácímu týmu 3:0 (20,11,21), a posléze i týmu KP Brno 3:1 (18,-

27,17,17). Nicméně, i přes tyto 2 prohry v rámci 2. výkonnostní skupiny si celkově zajistily

konečné 8. místo.

Na tento turnaj jsme odjížděli pouze s 8 hráčkami a jen s jednou blokařkou, jelikož další naše

2 blokařky nemohly jet ze zdravotních důvodů, a jejich místo tak zastoupila smečařka Klára

Šrámková. Bohužel hned v prvním utkání jsme také přišli o první smečařku Karin

Lazárkovou, která musela odstoupit kvůli zranění, a na její post dát libero. Do druhého utkání

naše hráčky vstupovaly s tím, že nemají co ztratit, a jelikož se jednalo o jejich poslední utkání,

tak aby si tu hru užívaly, i když budou prohrávat a ukázaly, že i v takové sestavě dokážou

bojovat, což ukázaly ve 2. setu, kdy prohrávaly 12:20, ale s odhodláním a úsměvem na tváři

tento set nakonec vyhrály 29:27.

Hodnocení trenér Lena Oborná:

K tomuto turnaji není asi pořádně co hodnotit. Samozřejmě byla tam spousta nevynucených

chyb a špatná organizace v obraně, ale nemělo smysl po holkách řvát nebo jim nadávat,

jelikož to by ničemu nepomohlo, a vím, že to pro některé hráčky nebylo jednoduché hrát na

jiném postu, zejména pro naše libero Lucku Svobodovou, která hrála na smeči, a která

zároveň bavila svojí nezkušeností na tomto postu. Chválím je za vybojovaný 2. set proti Brnu,

kdy jsme jim aspoň na chvíli sundali hřebínek.

Pokud mám hodnotit celou sezonu U22, tak tady je největší škoda, že jsme si nechali utéct

hned začátek sezony, a 2-3 kola jsme byli na posledním místě. Nedokázali jsme porazit ani

tým, kde měli pouze jednu klíčovou hráčku, holky to spíše braly jako povinnost, a

neuvědomovaly si, že jim tato soutěž může pomoci k lepším výkonům a především

k získávání zkušeností. Naštěstí jsme pak dokázali zabrat a vybojovat si celkové 8. místo.

Vzhledem k tomu, že kostru týmu tvoří především juniorky U20, tak jim tato soutěž měla

hlavně pomoci a připravit je na důležitá utkání v rámci jejich kategorie, což se nám snad

ukáže a zúročí v Ostravě ve finálové šestce.