Volejbalistky Přerova si připisují další body do tabulky za výhru nad Šternberkem.

Přerovanky snad jen s výjimkou koncovky druhé sady plně kontrolovaly vývoj střetnutí. Je pravdou, že se nevyvarovaly sérií nevynucených chyb, ale slabší soupeřky toho nedokázaly využít k bodovému zisku. Domácí trenér Radim Vlček obdržel ve čtvrtém setu napomínání žlutou kartou za kritiku rozhodčího, který podle něj správně neposuzoval „nečisté hraní“ šternberských na nahrávce.
10.kolo sobota 24.11.2018, 19:00
3:125:9, 24:26, 25:16, 25:21
Šternberk Šternberk
Volejbal Přerov: Domácí: Person, Měrková, Svobodová, Shapaval, Zatloukalová, Vander Meer, libero Vaňková. Střídaly: Kohoutová, Zajícová
Šternberk: Hosté: Ticháčková, Oborná, Kneiflová, Kotlabová, Ambrožová, Dias Godoi, libero Kaňková. Střídaly: Zemánková, Hanousková

Diváci: 190

Hned po startu zápasu si domácí celek vytvořil šestibodový náskok, ale ten se záhy ztenčil na polovinu. Za stavu 12:9 přišla na servis přerovská Měrková a set dopodávala. Připsala si při tom pět přímých bodů a jedno eso. Na setbol sestavily Přerovanky bodový blok.

Také v druhém dějství byly domácí volejbalistky pořád o krůček vepředu, když si udržovaly až do poloviny klidný dvou až tříbodový odstup. Následoval seriál nevynucených chyb a Šternberk srovnal na 13:13. Přerovanky znovu zabraly a vytvořily si pohodový náskok do koncovky - 21:17. Ztráta odvahy při zakončení je však nakonec připravila o zisk setu, přestože první setbol získaly ony. Šternberačky v závěru zaznamenaly přímý bod z podání a set zakončily esem na zadní čáru.

Třetí set ovládly v pohodě přerovské ženy. Stále měly bezpečné vedení a nepřipustily dramatický závěr. Proměnily sice až druhý setbol, protože ten první odmítla dobrým zakončením útočné akce Oborná. Velmi dobře hrající Měrková ho pak získala zdařilou ulívkou.

Udělení žluté karty domácímu kouči Vlčkovi za protesty proti verdiktům-neverdiktům prvního rozhodčího Vachutky (nelíbily se mu nahrávky Zemánkové – pozn. red.) za stavu 6:8 paradoxně pomohlo domácím. K výbornému výkonu se rozehrála Megan Van der Meer. Zásluhu na konečném vítězství lze připsat i krátkému střídání na nahrávce, kdy Zajícová na pár výměn nahradila Zatloukalovou. Na mečbol už unavené soupeřky zaútočily jen do sítě.

Autor: Stanislav Šmidák,

Domácí:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „Měly jsme super začátek a získaly hladký set pro nás. V druhém jsme neproměnily setbol a vlastními chybami jsme soupeře rozehrály. Pak jsme to však dotáhly ke třem bodům. Hrály jsme jako tým a pomáhaly si navzájem. Pochvalu zaslouží zejména Ariana Person za to, jak zvládla svou nezvyklou roli na postu blokařky. Děkuji také divákům za úžasnou atmosféru.

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Jsme šťastní za důležité vítězství. Ustáli jsme ten tlak v prvním a třetím setu, i když nás znovu svírala nervozita. Udělali jsme 1-2 blbosti a pak jsme měli problém to zastavit. Bodově jsme se dotáhli na Olymp a před Frýdek-Místek. Teď se musíme dobře připravit na Ostravu. Vyzdvihnul bych dobrý výkon Person na bloku a málokdy vídanou sérii Měrkové na servisu v prvním setu. Zdobila nás bojovnost a obětavost. Teď je k tomu třeba přidat rozvahu a odvahu.“

Hosté:

Natálie Zemánková (nahrávačka TJ Sokol Šternberk): „Odehrály jsme celkem dobrý zápas, ale Přerov byl lepší. V druhém setu nám vyšla lépe koncovka, ale nedokázaly jsme na to navázat v dalším průběhu.“

Vladimír Sirvoň (trenér TJ Sokol Šternberk): „Měli jsme problém se rozběhnout v začátku každého setu a pak jsme spíše dotahovali. Na podání to bylo vyrovnané, soupeř měl vyšší blok, ale to má proti nám v extralize každý, takže se těžko prosazujeme. Soupeř hrál rychleji a lépe přihrával.“

•  autor: Jan Pořízek
    autor: Jan Pořízek