ŽIJEME VOLEJBALEM!
Zápas

Škoda koncovek. Dobře rozehrané sety děvčata neudržely.

Utkání po delší herní pauze bylo plné nepřesností. I když přerovské volejbalistky v každém setu vedly o čtyři až pět bodů, nedokázaly se vyvarovat sérií chyb a zejména v koncovkách setů ztrácely odvahu na důraznější zakončení. Nakonec hostům k výhře „pomohl“ domácí trenér Radim Vlček, jemuž hlavní rozhodčí Vachutka udělil za stavu 24:24 ve třetím setu červenou kartu za opakovanou kritiku, což znamenalo bod pro hosty a mečbol. Ten proměnily prostějovské ženy úspěšným blokem.
16.kolo čtvrtek 17.1.2019, 18:00
Volejbal Přerov Volejbal Přerov
0:319:25, 19:25, 24:26
Prostějov Prostějov
Volejbal Přerov: Zatloukalová, Vander Meer, Jehlářová, Měrková, Svobodová, Person, libero Vaňková. Střídaly: Kohoutová, Šádková
Prostějov: Nová, Kozmík, Horká, Kojdová, Bezhandolská, Šmídová, libero Slavíková. Střídaly: Toufarová, Dvořáčková

Diváci: 258

Komentář

Přerovanky si v úvodu střetnutí vypracovaly čtyřbodové vedení – 8:4, ale hostující tým se postupně rozehrával. Nahrávačka Šmídová se sice potýkala s čistotou svých nahrávek, ale dokázala v první sadě nachytat domácí defenzívu celkem třikrát, když jim přehrála míč na druhou »přes«. Od stavu 11:11 už Prostějov soka do vedení nepustil. Závěr setu odehrál v pohodě a proměnil první setbol.

V druhém setu slavily úspěch zejména obranné činnosti, když body naskakovaly za úspěšné bloky. Domácí volejbalistky měly tentokrát náskok pěti míčů – 14:9. Ovšem nečisté nahrávky Šmídové rozhodčí Vachutka od stavu 17:13 asi neviděl. Přerovanky pak v této fázi »vyrobily tradiční« řadu chyb a mohly je mrzet zejména nepřesné příjmy míčů »zadarmo«. Trenér Vlček se to snažil zastavit oddechovým časem, ale ani to nepomohlo. Smůlu dokumentoval vytlučený blok Evou Svobodovou, ovšem míč směřující do těsného autu jí bohužel spadl na nohu. Jeden setbol se podařilo odvrátit, ale druhý už ne – 0:2.

Třetí set přinesl nejdramatičtější koncovku. V ní naopak hrály prim přerovské ženy. Otočily skóre s 16:21 na 22:21 a propracovaly se i k setbolu - 24:23. Prostějov srovnal krok a další kritika rozhodčího ze strany kouče Radima Vlčka, který už měl žlutou kartu, vedla ke kartě červené, a tím pádem i k bodu pro hosty. Nabídnutý mečbol Prostějov využil dobře sestaveným blokem na středu sítě.

Autor: Stanislav Šmidák, foto Jan Pořízek

Ohlasy trenérů

Domácí:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „My bychom asi potřebovaly, aby se sety hrály do 18 bodů. Vždycky jsme vedly, ale pak jsme dělaly chyby. V koncovce setů nám určitě scházela odvaha.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Neodehráli jsme špatný zápas. Ale v důležitých momentech zejména v druhém setu jsme soupeřkám pomohli vlastními chybami. Zkušenější Prostějovanky toho využily a zvládly celý zápas lépe. Je mi líto, že to musím říct, ale výkon hlavního rozhodčího byl tristní. Možná by se mělo uvažovat o tom, aby se zrušil v pravidlech »dvoják«.“

Hosté:

Helena Horká (kapitánka VK Prostějov): „Odehrály jsme dobrý zápas. A jsme rády za tříbodové vítězství. Byly jsme lepší v útočné fázi, a to rozhodlo.“

Lubomír Petráš (trenér VK Prostějov): „Jsme rádi, že jsme po herní pauze dokázali vyhrát 3:0. Je pravda, že domácí hráčky v úvodech setů vždy vedly. Jenže my jsme celkově zlepšenou hrou a dobrou obranou zápas zvládli.“