Stále se zlepšující výkon na body opět nestačil.

V pořadí čtvrtý volejbalový den na Kouničce uzavíralo utkání UNIQA extraligy žen, ve kterém proti sobě nastoupila družstva VK Brno a TJ Ostrava. V prvním utkání roku 2019 se oběma družstvům podařilo vybojovat tři důležité body. Ostrava se po výhře nad Frýdkem-Místkem odlepila ze dna tabulky a Brno stále ještě díky vítězství ve Šternberku živí naději na „první čtyřku“. Své postavení v tabulce si před koncem základní části chtěly upevnit oba týmy, ovšem vyhrát mohl pouze jeden.
17.kolo sobota 19.1.2019, 18:00
1:325:27, 24:26, 25:23, 21:25
Liberec Liberec
Volejbal Přerov: Domácí: Zatloukalová, Svobodová, Jehlářová, Měrková, Vander Meer, Person, libero Vaňková. Střídala: Kohoutová
Liberec: Hosté: Candraková, Kopecká, Šotkovská, Kohoutová, Pištěláková, Mikšíková, liberoDostálová. Střídaly: Holubcová, Kolářová

Diváci: 215

První set byl vyrovnaný a žádné z družstev si nevypracovalo rozhodující náskok. V dramatické koncovce Liberec vedl 23:20 a 24:22, ale to Přerovanky nezlomilo. Naopak se dotáhly a měly také setbol (25:24). Proti však byla Pištěláková a poslední dva body zařídila Mikšíková. Už předtím za stavu 20:21 byl napomínaný kouč Radim Vlček žlutou kartou.

Velmi vyrovnané skóre charakterizovalo i průběh druhé sady. Prakticky pořád měly malou výhodu a mírný náskok domácí volejbalistky. Ovšem od stavu 19:19 neuhrály tři míče v řadě a vypadalo to na jasnou záležitost pro Liberec. Málokdy vídanou pětibodovou šňůrou v koncovce otočily na 24:22. Škoda, že v závěru nenašly sílu pro odvážnější zakončení. Poslední bod setu však „zařídil“ rozhodčí Velinov, který písknul Přerovu blokovanou náhru liberecké nahrávačky v zadním postavení.

Díky reakci po tomto verdiktu na domácí lavičce (po napomínání červenou kartou) se do třetího setu vstupovalo za stavu 0:1 a podával Liberec. Přerovanky to však paradoxně nabudilo a vedly dokonce až o šest bodů (12:6). Přesto to nebyl rozhodující náskok. Liberec se nepoložil a díky Pištělákové se ujal poprvé v sadě vedení 22:21. Měrková však prsty posadila míč na zadní lajnu. Pak zaúřadovala Vander Meer a po písknutém taženém míči vedl Přerov 24:22. První mečbol se sice nepovedlo proměnit, ale Vander Meer už na podruhé získala set pro domácí barvy.

Po dlouhé době se v Přerově odehrával čtvrtý set. Domácí fanoušci neúnavně povzbuzovali a volejbalistky se jim odvděčovaly bojovným výkonem a vyrovnaným průběhem až do stavu 17:17. Pak Liberec bodově odskočil (17:19 a 19:21) a Přerovanky přes velkou snahu nedokázaly vybojovat bod a případný tie-break. Bojovaly až do poslední chvíle, ale v poli těžce vybojovaný a následně vysoko zvednutý míč se dotknul střešní konstrukce a byl konec.

Autor: Stanislav Šmidák, foto Jan Pořízek

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „Odehrály jsme dobré, vyrovnané utkání. Vše se rozhodovalo v koncovkách a kromě jednoho setu v nich byl úspěšnější zkušenější Liberec. Ale hodně jsme ho potrápily a žádný bod jsme nedaly zadarmo. Hrálo se ve výborné atmosféře díky skvělým fanouškům.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Dnešní zápas jsme předvedli o něco lepší výkon a budeme dál pokračovat v nastoleném trendu tréninků, abychom byli ještě více vyrovnanějším soupeřem týmům z čela extraligy. Byl to dobrý zápas, v němž hosté lépe ustáli koncovku čtvrté sady. Bohužel první dva sety nevyhrál ani Liberec ani Přerov, ale někdo jiný v hale.“

Hosté:

Laura Holubcová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Dá se říci, že jsme dnes utrpěly vítězství a jsme rády za tři body. V dramatických koncovkách se projevily naše zkušenosti po půlce odehrané sezóny.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Myslím, že to byl výborný zápas. Obě družstva hrála dobře a my jsme rádi, že to bylo za tři body, protože my jsme dnes nepředvedli optimální výkon a Přerov dnes hrál výborně.“