Ženy na Šelmách nepodaly dobrý výkon

Brněnské Šelmy po dvou prohrách v minulém týdnu již sice přišly o možnost třetího místa, stále ale na dálku soupeří s Olomoucí o čtvrtou příčku. K tomu bylo zapotřebí nezaváhat s předposledním Přerovem a zopakovat předchozí dvě výhry 3:0 ze vzájemných duelů.
28.kolo čtvrtek 2.3.2023, 17:00
Šelmy Šelmy
0:325:12, 25:17, 25:21
Šelmy: Benediktová, Šmídová, Kyrychenko, Marková, Širůčková, Šotkovská, libero Chevalierová.
Volejbal Přerov: Zatloukalová, Lazárková, Dlouhá, Kovačič, Husková, McClellan, libera Kulová, Michálková. Střídaly: Šrámková, Oborná, Horská

Do prvního setu Šelmy vlétly na výbornou, vedly již 7:1. Přerov kvalitním podáním prakticky k ničemu nepustily, Zubřice uhrály na útoku pouhé tři body. Brno dominovalo i v obraně na síti, Adéla Benediktová, která dnes začala v základu, si připsala dva bloky. Po zkaženém podání Přerova Šelmy jasně vyhrály 25:12.

I do druhé sady vstoupily svěřenkyně Ondřeje Bouly výrazně lépe, tentokrát vedly 8:3. Přerovské hráčky výrazně pomohly svými chybami, jen 14 bodů takto putovalo Šelmám. Ve střední části setu zaznamenala tři esa domácí Kyrychenko a nasměrovala tak Brno k výhře v druhém setu – 25:17.

Třetí set měl stejný průběh - Brno si zkraje setu vybojovalo vedení, které drželo až do koncovky. Tam ale lehce polevilo a Přerov díky kvalitnímu podání srovnal 22:22. Závěr ale patřil Aničce Širůčkové, která zaskočila na postu univerzálky. K celkové výhře pomohla třinácti body s úspěšností 43 % na útoku.

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Jsem ráda za rychlé vítězství, byť ve třetím setu jsme měly trochu problém na přihrávce, nakonec jsme si to ale dohrály.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno):Dva sety byly jasně pod naší kontrolou, za to jsem spokojený. Trochu jsme polevili ve třetím setu, nakonec jsme si ale koncovku zkušeně dohráli.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Druhý zápas je to z naší strany doslova trapný výkon, nejsme schopny přihrát ani útočit, takhle se hrát nedá. Ještě není konec sezóny, čekají nás ještě tři zápasy, byť už nám o nic nejde.“

Radim Vlček(trenér Volejbal Přerov): Gratuluji domácím, Vinci dle mého názoru dnes skvělý výkon, ukazuje, že je za mě nejlepší nahrávačka extraligy. Z naší strany to byl jeden z nejslabších výkonů, trochu jsme se chytli až v tom třetím setu. Musím si s hráčkami promluvit, že ještě není konec sezóny. Takhle se extraliga nehraje.“