Šelmy Šelmy
3:025:10, 25:21, 25:18
Šelmy: Mokrá, Komárková, Benediktová, Širůčková, Mikysková, Kozubíková, libero: Chevalierová
Volejbal Přerov: Daňková, McClellan, Köhlerová, Semerádová, Dlouhá, Zatloukalová M., libero: Šádková, střídaly: Zatloukalová L., Šrámková, Hůsková

Přerovanky v rámci dohrávky 20. kola UNIQA Extraligy žen přivítaly na své palubovce hráčky brněnských Šelem, které byly vedeny jako domácí, a to z toho důvodu, že se zápas měl hrát právě v jihomoravském městě.

Do prvního setu nevstoupily Zubřice špatně, domácí kapitánka Michaela Zatloukalová měla slušnou sérii na servisu, kdy je ovšem nutno dodat, že tím kvalitní servis pro ně po zbytek utkání skončil. Šelmy si dokráčely v poklidném tempu k vítězství 25:10.

Druhá sada nabídla mnohem zajímavější podívanou a vzestupnou formu Zubřic, které dokázaly držet vyrovnanou partii až do samotné koncovky. V ní se ovšem projevily kvality soupeře a možná už v této sezóně takové klasické vyvrcholení závěrů setů u Přerovaček, které se de facto opakuje zápas co zápas. Šelmy zvítězily 25:21 a byly na dobré cestě k zisku tří bodů za vítězství 3:0 na sety.

To se v závěrečném dějství potvrdilo, kdy domácí hráčky sice vzdorovaly více než v setu prvním, ovšem i tak to nebyla pro Šelmy větší překážka. Celou dobu třetího setu držely Brňanky otěže pevně ve svých rukách, nehodily Zubřicím žádnou pomocnou rukavici, za stavu 24:18 dala Adéla Benediktová eso a tím symbolicky ukončila dnešní dohrávku.

Domácí:

Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Já jsem ráda, že jsme splnily roli favorita, protože se vždy hraje hůř, když víte, že musíte vyhrát. Jsem ráda za tři body, navíc si myslím, že to bylo i divácky zajímavé utkání, kdy hrál Přerov pěkný volejbal.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): Výsledek odpovídá postavení týmu v tabulce, kdy jsme byli favoriti. Jediná část zápasu, kde jsme soupeře nechali nadechnout, byl druhý set do stavu 17, kde jsme ubrali na agresivitě, jinak jsme ten zápas měli pod kontrolou.

Hosté:

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): Dneska první set bída, to jsem si chvíli připadala, že dělám nějaký break-dance a ne volejbal. Druhý set byl dobrý, tam zase škoda koncovky. Myslím si, že v celém zápase rozhodl hlavně servis, kde jsme hrozně chybovaly, přitom kdybychom na něj zatlačily, dalo se s nimi hrát.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „První set jsme byli ještě v covidu. Druhý set dobrý, nezvládli jsme zase koncovku, což je u nás už klasika. Třetí set měl soupeř pod kontrolou, i když to nebyl alespoň takový vylágoš jako v prvním setu.“

•  autor: Jan Pořízek
    autor: Jan Pořízek